Atrakcje na imprezy firmowe Warszawa

Kategorie Info

Atrakcje na imprezy firmowe
Jeszcze kilkanaście lat temu imprezy firmowe stanowiły miłą odmianę od rutyny codziennej pracy. Samo pracownicy chętnie angażowali się w proces przygotowania do takiego wyjazdu. Z czasem jednak czar tej integracyjnej nowości nieco prysł. Szefowie firm nie rezygnują z imprez firmowych, ponieważ ich idea jest nadal bardzo słuszna. Zabawa dobrze zorganizowana, wyjątkowa i kreatywna to nadal więcej zysków niż strat, dlatego warto w nią inwestować.

Niekoniecznie kulinarnie
Początki imprez integracyjnych wiążą się z wyjazdami w atrakcyjne miejsce, w którym można odpocząć, wspólnie coś zjeść i najczęściej również wypić. Taka zabawa, zakrapiana napojami wysokoprocentowymi nadal ma swoich zwolenników, jednak niekoniecznie przekłada się na cele integracji. Obecnie firmy szukają ofert, w których można liczyć na zrównoważone połączenie zabawy i edukacji. Dobrze zaplanowany wyjazd z odpowiednią ilością atrakcji to szansa na polepszenie relacji pomiędzy pracownikami, zmniejszenie stresu, związanego z wyzwaniami w firmie oraz podnoszenie kwalifikacji uczestników podczas imprezy, która zwykle jest połączona ze szkoleniem. Dla wielu wyjazd integracyjny jest pierwszą okazją do poznania współpracowników na stopie pozazawodowej. Bywa, że w takiej nieformalnej atmosferze wyciszają się nawet długotrwałe biurowe spory.

Impreza z przesłaniem
Każdy szef, zanim wyśle swoich pracowników na wyjazd integracyjny, dokładnie precyzuje swoje cele w zakresie team buildingu. To na ewentualnych problemach i potrzebach zespołowych powinien oprzeć program zabawy, gier i warsztatów. Najczęściej jako nadrzędny cel imprezy integracyjnej uważa się poprawę komunikacji w firmie a także wspieranie kreatywności pracowników. Taka diagnoza daje szerokie pole do popisu organizatorom tego typu wyjazdów. Udany wyjazd powinien być nietuzinkowy. Tematy, znane z wcześniejszych wyjazdów warto więc zmieniać przy kolejnej integracji. Atrakcje, uważane za sztampowe dobrze jest zamienić na prawdziwe „perełki”, które wszyscy zapamiętają na długo.

Warsztaty kulinarne
Nic tak pięknie nie integruje jak wspólny posiłek. Zwłaszcza taki, który dodatkowo można przygotować w gronie firmowych współpracowników. Opcji do wyboru jest wiele, od warsztatów gotowania po degustacje trunków. Akademie kulinarne mogą dotyczyć każdego typu kuchni, włącznie z molekularną. Zwykle stawia się na kuchnię, związaną z konkretnym regionem lub krajem, jak kuchnia włoska, grecka, meksykańska czy tajska. Naukę można uatrakcyjnić japońskim ceremoniałem parzenia herbaty, degustacją piwa, wina, szampanów czy whiskey. Bywają również prezentacje prywatnych kolekcji noży lub piwniczek z imponującą kolekcją trunków. Degustacje alkoholi bazują na kilku trunkach do wypróbowania, co oznacza, że ich uczestnicy wychodzą z zajęć nie tylko w dobrym nastroju, ale również o własnych nogach.

Pracownik w terenie
Do przeszłości należą wyjazdy, podczas których główną atrakcję stanowiła wojna paintballowa, średnio lubiana przez uczestników. Obecnie oferta integracji na świeżym powietrzu jest o wiele bardziej bogata. Można się zdecydować na lubiany przez wszystkich nordic walking czy golf, trening relaksacji w lesie (bywa, że są to zajęcia jogi w lesie), bieg treningowy czy na orientację w terenie. Popularne są także jazda off road 44, warsztaty z żołnierzami GROM, rajdy rowerowe, tai chi oraz park linowy. Ciekawe i angażujące są gry miejskie i wszelkiego typu gry terenowe. Zimą wśród atrakcji na zewnątrz można liczyć na kulig, wspólne wyjście na lodowisko czy jazdę na nartach biegowych.

Kreatywnie i spokojnie
Warto pamiętać, że nie każdy lubi zmagania na świeżym powietrzu. Dlatego opcjonalnie dobrze jest pomyśleć o rozrywkach dla osób, które cenią sobie bardziej kameralne pomysły. Mogą to być warsztaty makijażu, warsztaty artystyczne różnego typu (florystyczne, taneczne, muzyczne, perfumiarskie, mydlarskie, szycie zabawek z filcu), jak również koncerty czy wieczory filmowe. Świetnym pomysłem jest wysłanie pracowników na warsztaty, po których zostanie im jakiś drobiazg, wykonany własnoręcznie.
Imprezy firmowe warto organizować w miejscach, gdzie można liczyć na szeroki wachlarz usług. Dzięki temu uniknie się sytuacji, że wszyscy pracownicy będą skazani na ten sam rodzaj rozrywki. Różnorodność to także gwarancja dobrej zabawy. Do miejsca, gdzie planujemy atrakcje dobrze jest zapewnić dobry dojazd dla całej grupy bez konieczności szukania indywidualnie wybranej lokalizacji. To duże ułatwienie zwłaszcza dla pracowników niezmotoryzowanych.