Firmowe imprezy integracyjne pod Warszawą – Imprezy integracyjne, wigilia i wiele innych

Kategorie Info

Trudno znaleźć firmę, która przynajmniej co jakiś czas nie zorganizowałaby imprezy integracyjnej dla swoich pracowników. Dobrą okazją są zawsze różnego rodzaju święta, ponieważ zwykle zapewniają największą frekwencję. To nie tylko czas bożonarodzeniowy czy wielkanocny, ale także związany z Dniem Matki czy Dniem Dziecka. Przyjemna zabawa dla pracowników a często także ich rodzin to element, który umacnia więź z firmą, dając jednocześnie wiele wspólnych wspomnień.

Oczekiwania pracowników

Imprezy integracyjne pod Warszawą to spotkania, których z roku na rok przybywa. Coraz więcej firm organizuje tego typu wydarzenia licząc na to, że umocnią więź całego zespołu. Kilka godzin, spędzonych w mniej formalnej atmosferze sprawia, że osoby, które pracują ze sobą na co dzień, mają okazję poznać się na nowo. Planując spotkanie dla pracowników warto sobie uświadomić, że nawet najlepsza impreza będzie miała swoich antagonistów. Dla niektórych problematyczne jest nawet to, że trzeba się spotkać kosztem swojego wolnego czasu. Są również osoby, dla których integracja bez członków rodziny nie jest zbyt atrakcyjna, dlatego omijają wydarzenia, adresowane wyłącznie dla pracowników firmy. Odrębnym zagadnieniem, które zwykle dzieli jest także czas i miejsce planowanego spotkania. Mimo tego warto wstępnie wysondować pracowników, jaki scenariusz byłby dla nich odpowiedni. Dzięki niemu można uporządkować wszystkie pomysły i przedstawić szefostwu konkretny plan działania. Nawet, jeśli nie zadowoli wszystkich, to z pewnością większość zainteresowanych.

Nie tylko wyjazd firmowy

Wesołe weekendy w górach czy nad morzem powoli przechodzą do historii. Współcześni menedżerowie wiedzą, że każda inwestycja powinna się zwrócić. Integracja ma za zadanie zbudować ducha zespołu. Dlatego jej scenariusz warto dobrze przemyśleć. Imprezy integracyjne pod Warszawą mają więc na celu nie tylko miłą rozrywkę, ale także wybadanie, jakie ukryte talenty drzemią w pracownikach. Przy codziennych obowiązkach w pracy zwykle realizuje się konkretny plan, tymczasem spotkanie „po godzinach” może dać szansę na zaprezentowanie się z zupełnie innej strony. Stąd duże powodzenie warsztatów, jakie można wybrać do części rekreacyjnej. Te sportowe ujawniają talenty ciała, z kolei prace manualne pozwalają odkryć kreatywność pracowników. Wspólne gotowanie, szydełkowanie, wykonywanie ozdób często wyłania zupełnie nieoczekiwanego lidera. Nagle okazuje się, że w zespole pracowników jest osoba niezwykle skrupulatna lub doskonale zorganizowana, tylko do tej pory nie miała okazji zaprezentować się w takiej wersji. Dobrze zaplanowane zajęcia podczas integracji pomagają się otworzyć, przez co lepiej poznać swoim przełożonym. Bywa, że po takim wyjeździe integracyjnym inaczej rozdziela się kompetencje wśród pracowników.

Trudy organizacji

Teoretycznie każdy wyjazd integracyjny można zorganizować samemu. To głównie kwestia zarezerwowania noclegów, zapewnienia wyżywienia i rozrywek dla wszystkich, zarówno tych bardziej aktywnych fizycznie, jak i osób stroniących od nadmiernego ruchu. Wyzwanie wydaje się o tyle proste, że jest coraz więcej firm z konkretną ofertą atrakcji, zarezerwowanych na wyjazdy integracyjne. Jednak ogrom zadań, jakie należy mieć pod kontrolą to coś, czemu trudno podołać bez większego doświadczenia. Dlatego imprezy integracyjne pod Warszawą warto zlecać profesjonalistom. Nie tylko ogarną kwestie organizacyjne, ale również podpowiedzą, kogo warto zaprosić na takie spotkanie – na przykład coacha, osobę znaną, opowiadającą o swojej pracy czy też psychologa. To organizator omawia scenariusz z administracją ośrodka, w którym chcemy spędzić kilka miłych godzin lub dni. Działa według naszych wytycznych, jednak używa swoich sprawdzonych sposobów, aby impreza okazała się miłym wydarzeniem dla wszystkich.

Właściwa lokalizacja

Jednym z największych wyzwań jest wybranie odpowiedniego miejsca na spotkanie. Dla grup bardziej kameralnych, do 50 osób, można się pokusić o rezerwację mniejszego ośrodka konferencyjnego, jak Polna70. To miejsce, które można wynająć na wyłączność na czas imprezy integracyjnej pod Warszawą. Ośrodki, położone w pobliżu dużego miasta mają duży atut w postaci szybkiego i sprawnego dojazdu. W kilkadziesiąt minut można się przenieść z miejskiego zgiełku do świata, żyjącego blisko natury. Mniejsze obiekty zwykle oferują opcje organizowania imprezy na dowolny temat. Dysponują przestrzenią, którą można aranżować, proponują także spory wachlarz dań, jakie mogą się znaleźć w menu. To może być kolacja z gorącymi daniami lub bufet z zimnymi przekąskami. Osoby nie jadające mięsa lub będące na diecie, eliminującej niektóre produkty również nie poczują się pominięte. Duży wybór napojów, także bezalkoholowych powinien dopełnić ofertę kulinarną.

W integracji pracowników nie ma znaczenia, co robi konkretna firma, jakie usługi świadczy czy też co produkuje. Liczy się głównie to, czy polityka kadrowa, jaką prowadzi, uwzględnia potrzeby i samopoczucie pracowników.