Imprezy tematyczne Warszawa

Kategorie Info

Pomysły na imprezy tematyczne

Integracja pracowników w firmie to podstawa. Jeśli nie zadbamy o dobrą atmosferę wśród osób, którym zlecamy konkretne zadania, istnieje duże prawdopodobieństwo, że nie będą potrafili się zgrać przy ważnych projektach. Pracownik nagrodzony, doceniony, lepiej wykonuje swoje obowiązki. Jest też bardziej kreatywny, silniej związany ze swoim pracodawcą i ma mniejszą ochotę uciekać do konkurencji. Dlatego warto co jakiś czas urządzać imprezy tematyczne, po których zwykle cały team ma dobre samopoczucie.

Pozytywna zabawa

Imprezy tematyczne dla pracowników to świetny sposób na spędzenie czasu poza pracą w mniej formalnej atmosferze. Dlatego każda próba integracji jest czymś wskazanym i jak najbardziej pozytywnym. Wie o tym coraz więcej osób, zajmujących się zarządzaniem i wdrażaniem projektów. Spośród wielu pomysłów na miłe spędzenie czasu jak eventy czy wyjazdy na kilka dni wysoką pozycję zajmują imprezy tematyczne. W ciągu kilku godzin jest okazja na przełamanie barier, będących efektem hierarchii w pracy. W zabawowym klimacie nie ma rywalizacji, podziału na szefa i podwładnego, panuje też równość i demokracja. Dzięki temu jest okazja do przyjrzenia się osobom dobrze znanym od ich prywatnej strony, skrywanej w pracy.

Każdy powód dobry

Im bardziej zgrany jest zespół pracowników, tym lepiej przekłada się to na efektywność pracy. Poszczególne teamy działają sprawniej, zgodniej, często w lot odgadują intencje kolegi czy koleżanki, których znają na przykład z rywalizacji sportowej. Świętować można na wiele sposobów, bardziej kameralnie, zamawiając catering do firmy, lub korzystając z usług firm eventowych, wynajmujących przestrzeń do zabawy. Każdy powód do dobrej zabawy jest wart uwagi. Może chodzić o zwykłą integrację, pożegnanie długoletniego członka firmy, przyjęcie nowego pracownika do ważnego działu, wypuszczenie nowego produktu, czy też podsumowanie ważnego projektu lub kwartału pracy. Imprezy tematyczne mogą być również związane z edukacją, szkoleniem w firmie, przeprowadzeniem wewnętrznego egzaminu. Wówczas taki miły dodatek będzie wskazany po to, aby przełamać sztywną atmosferę lub stres, związany ze sprawdzaniem wiadomości.

Święta okazjonalne

Najprościej imprezy tematyczne podłączyć z kalendarzem bieżących świąt. Idealnie nadają się do tego Boże Narodzenie, Wielkanoc, karnawał, Dzień Kobiet, Dzień Mężczyzn, Dzień Dziecka, walentynki, halloween, czy też duże wydarzenia sportowe, w których można się pokusić o zrobienie dodatkowo strefy kibica. W takich okolicznościach o wiele lepiej przyswaja się informacje, dotyczące ewentualnych zmian w firmie, organizuje spotkania z dostawcami, potencjalnymi klientami, czy też omawianie spraw, związanych z budowaniem strategii. W wielu firmach w ramach spotkania opłatkowego organizuje się podsumowanie roku, połączone z planami i wyzwaniami na następny rok. Takie kilka godzin, spędzonych przy stole zwykle kończy się dobrą zabawą do późnych godzin wieczornych. Mniej formalna atmosfera sprawia, że chętniej słuchamy nawet nie do końca dobrych wieści o wynikach firmy.

Przemiła reklama

Nie można zapomnieć o tym, że dobrze zaplanowane imprezy tematyczne mogą być niezastąpioną formą reklamy dla firmy. Żyjemy w czasach, kiedy social media są niezwykle ważne. Wielu pracowników, jak również ich szefostwo chętnie dzielą się w nich zdjęciami ze wspólnego spotkania. Bywa, że wpisy zawierają również konkretne miejsce, z którego usług skorzystała firma. Taka współpraca może nieść wzajemne korzyści, reklamę dla restauracji czy ośrodka wypoczynkowego i ewentualnie bardziej atrakcyjną kwotę do zapłacenia za kolejną imprezę tematyczną, zorganizowaną w tym samym miejscu. Zdjęcia roześmianych pracowników na popularnych portalach to bardzo pozytywny obraz firmy, który idzie w wirtualny świat.

Mnogość tematów, pod jakimi można organizować imprezy tematyczne to zachęta do tego, aby przy każdym następnym spotkaniu wypróbować coś nowego. Zabawę można również połączyć z zaproszeniem dzieci lub innych członków rodzin pracowników.