Warsztaty kulinarne dla firm Warszawa

Kategorie Info

Warsztaty kulinarne dla firm

Gotowanie to wyjątkowo ważna umiejętność. Nie tylko zaspokaja nasze podstawowe potrzeby, ale również sprawia, że przyjemnie spędzamy czas z osobami, które zapraszamy do stołu. Jedzenie leży u podstaw piramidy Maslowa. To uniwersalny język, który potrafi zbliżyć nawet ludzi, nie znających siebie nawzajem. Potencjał gotowania dostrzegli także specjaliści od integrowania pracowników.

Porozumienie ponad garnkami

Po wielu latach zapraszania pracowników na aktywną integrację, modne staje się szukanie takich warsztatów, które jak najbardziej efektywnie łączą ludzi stawiając na współpracę. Jedną z opcji jest wspólne gotowanie. To coraz bardziej popularna metoda budowania i scalania zespołu. Nie tylko łączy przyjemne z pożytecznym, ale przy okazji pokazuje pozytywistyczny ideał pracy u podstaw. Integracja w kuchni ma wiele zalet. Przede wszystkim wprowadza demokrację. Tutaj szefem jest wyłącznie osoba, która prowadzi zajęcia. Ich uczestnicy mają do wykonania określone zadania. I to od ich współpracy zależy finalny efekt. W przeciwieństwie więc do relacji w firmie, przy garnkach nie ma szefów i podwładnych. Co więcej, jest okazja, aby swojemu szefowi po raz pierwszy w życiu wydać polecenie patrząc, jak reaguje na taką formę komunikatu.

Inna perspektywa

Zrównanie statusu pracowników podczas wspólnego gotowania to być może jedyna okazja, aby zobaczyć swoich przełożonych w sytuacji zupełnie innej, niż biurowa. Perfekcjonista, który wiele wymaga od swojego teamu nagle staje przed bardzo prozaicznymi zadaniami, które chce wykonać nie gorzej niż jego podwładni. Aby coś ugotować, trzeba najpierw przygotować składniki. Widok kolegów i koleżanek obierających czy siekających warzywa nadaje im bardziej ludzki wymiar niż ten stricte zawodowy. Co więcej, zmiana otoczenia z firmowego na mniej formalne sprzyja odkrywaniu nowych cech u siebie i współpracowników. Warsztaty kulinarne stanowią więc doskonałą alternatywę dla zabaw teambuildingowych. Zawsze są połączone z degustacją przygotowanych dań. Czynność ta może świetnie dopełnić program imprez wieczornych.

Siła w różnorodności

Warsztaty integracyjne mogą być prowadzone w formie wspólnego przygotowywania posiłku lub rywalizacji, w której uczestnicy są podzieleni na zespoły. Jeden i drugi sposób to wspaniała okazja na przełamanie lodów, nawiązanie nowych relacji i przetestowanie umiejętności współpracy w nowych okolicznościach. Warto szukać warsztatów różnorodnych, w których jest możliwość poznania nieraz odległych kuchni, jak tajska, meksykańska czy z czarnego lądu. Nie każdy będzie zainteresowany konkretną tematyką, dlatego pracowników można delegować na kilka warsztatów. Jeszcze kilka lat temu wielu wiodących kucharzy wolało się skupić na szkoleniu osób ze swojej branży. Jednak warsztaty pod przewodnictwem znanego autorytetu miały od początku tak wielką popularność, że obecnie trudno znaleźć kucharza, który nie byłby zainteresowany ich prowadzeniem. Co więcej, podczas wspólnego gotowania można poznać nawet profesjonalistę, posiadającego gwiazdkę Michellin.

Poszerzanie wiedzy

Trudno znaleźć dorosłą osobę, która zupełnie nie zna się na gotowaniu. Warsztaty kulinarne prowadzone są zarówno dla osób słabo radzących sobie w kuchni, jak i profesjonalistów. Przy dużym zróżnicowaniu umiejętności kameralne grupy, jak również grupy wieloosobowe mają przydzielane konkretne zadania o różnym stopniu trudności. Mimo tego, że każdy uczestnik ma do dyspozycji nóż, zwykle dość szybko zależy wszystkim na poprawnych relacjach, od których zależy smak później spożywanej kolacji. Takie budowanie kapitału pozytywnych doświadczeń to nie tylko rewelacyjna integracyjna zabawa, ale także poznawanie nowych sposobów na przyrządzanie mięsa, ryb czy popularnych warzyw. Poszczególne kuchnie różnią się dodatkami, przyprawami, sposobami obróbki termicznej. Takie kilka godzin profesjonalnego wykładu może pozytywnie zaskoczyć domowników, którzy skorzystają na wiedzy uczestnika warsztatów.

Zajęcia kulinarne to bardzo elastyczna forma integracji. Można je dopasować do indywidualnego zapotrzebowania grupy. To detale, które je tworzą sprawiają, że zajęcia tego typu są niepowtarzalne.